ثبت ۳ مورد فوتی بر اثر ویروس جهش یافته کرونا در استان تهران
ثبت ۳ مورد فوتی بر اثر ویروس جهش یافته کرونا در استان تهران
تهران- فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران از ثبت ۳ مورد فوتی بر اثر ویروس جهش یافته کرونا در استان خبر داد.

به گزارش شهریاریها ،علیرضا زالی عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران خصوص وضعیت استان تهران در رابطه با ویروس جهش یافته کرونا اظهار داشت: این ویروس مدتی است که در پایتخت پخش شده و با توجه به اینکه در خوزستان، اهواز، بیرجند، اهر و دزفول و نواحی مختلف کشور شواهدی از این ویروس جهش یافته را مشاهده می‌کنیم می‌توان اذعان کرد که ویروس جهش به طور گسترده‌تری در کشور نشر یافته است.

زالی بیان داشت: به دلیل شباهت علائم بالینی ویروس کلاسیک با ویروس جهش یافته تا زمانی که تست تبارشناسی صورت نگیرد تشخیص نوع ویروس سخت است اما با توجه به اینکه در ویروس جهش یافته نیز همچنان استفاده از ماسک و شستن مکرر دست‌ها و رعایت فاصله اجتماعی از اهمیت خاصی برخوردار است این موارد می‌توانند در این مورد نیز برای پیشگیری نقش مهمی را ایفا کنند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران عنوان داشت: در مورد فوتی‌های استان تهران که تاکنون توانسته ایم اثبات کنیم که این فوتی‌ها منطبق با ویروس جهش یافته بوده اند ۳ مورد بوده که بالای ۷۰ سال و یک مورد بالای ۵۰ سال بوده است.

وی در خصوص باز توزیع سنی در استان تهران میزان مبتلایان افزود: طی اسفند ۹۸ تعداد افراد مبتلا به ویروس دارای سن زیر ۱۰ سال، ۹ دهم درصد بود، اما هم اکنون این گروه سنی و افراد بالای ۷۰ سال بیشتر مورد هدف ویروس هستند.