تیم کشتی آزاد جوانان ایران قهرمان آسیا شد
تیم کشتی آزاد جوانان ایران قهرمان آسیا شد

شهریاریها : تیم کشتی آزاد جوانان ایران موفق شد با شایستگی با کسب سه مدال طلا، دو نقره و دو برنز ،عنوان قهرمانی آسیا را از آن خود کند.  در پایان رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا که روزهای ۲۷ و ۲۸ خردادماه در شهر تایچونگ کشور چین تایپه (تایوان) برگزار شد، تیم کشتی […]

شهریاریها : تیم کشتی آزاد جوانان ایران موفق شد با شایستگی با کسب سه مدال طلا، دو نقره و دو برنز ،عنوان قهرمانی آسیا را از آن خود کند.

 در پایان رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا که روزهای ۲۷ و ۲۸ خردادماه در شهر تایچونگ کشور چین تایپه (تایوان) برگزار شد، تیم کشتی آزاد جوانان با ۳ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز و یک عنوان ششمی و کسب ۶۹ امتیاز عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. پس از تیم ایران تیم های ازبکستان و قزاقستان به ترتیب با ۶۷ و ۵۳ امتیاز دوم و سوم شدند.

امروز در روز پایانی رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی آسیا نتایج زیر بدست آمد:

در وزن ۵۵ کیلوگرم نادر نصری در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر (ضربه فنی) راتاناتهیوا از تایلند را شکست داد. وی در دور بعد مقابل روزگلدی سعیداف از ترکمنستان با نتیجه ۸ بر ۲ به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نصری در این مرحله مقابل جهانگیر میرزا توروبوف از ازبکستان با نتیجه ۲ بر ۲ (ضربه فنی) مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار هونگ چانگ از چین تایپه را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۶۰ کیلوگرم یونس امامی در دور اول مقابل یونت اردنچیمگ از مغولستان با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد. وی در دور دوم ادیل کادیربک اولو از قرقیزستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۱۲ بر یک از سد سلطان بیسوف از قزاقستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. امامی در دیدار فینال مقابل شاروان از هند با نتیجه ۹ بر ۲ (ضربه فنی) مغلوب شد و به مدال نقره بسنده کرد.

در وزن ۶۶ کیلوگرم امیرحسین حسینی در دور نخست ال آستا از سوریه را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۸ بر ۴ از سد کاران از هند گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. حسینی در این مرحله نیز تمولن انختویا از مغولستان را با نتیجه ۱۳ بر ۶ مغلوب کرد و به دیدار فینال رسید. وی در این دیدار در مصاف با ریوما آنراکو از ژاپن با نتیجه ۸ بر ۶ شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم محمد متقی نیا پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل وانگ از چین تایپه با نتیجه ۱۲ بر یک به پیروزی رسید. وی در دور سوم و در مرحله نیمه نهایی در برابر ریوکی یوشیدا از ژاپن با نتیجه ۵ بر صفر به پیروزی رسید و به دیدار پایانی رسید. حریف متقی نیا در دیدار فینال عیسی شاپیف از ازبکستان بود که با نتیجه ۱۴ بر ۳ شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۸۴ کیلوگرم احمد بذری در دور نخست آلماس ژانیس از قزاقستان را با نتیجه ۹ بر ۳ مغلوب کرد. وی در دور بعد آزات گاجیف از ترکمنستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بذری در این مرحله مقابل جاورایل شاپیف از ازبکستان با نتیجه ۹ بر صفر به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. بذری در دیدار نهایی دیپاک پونیا از هند را با نتیجه ۶ بر ۵ مغلوب کرد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۹۶ کیلوگرم دانیال شریعتی نیا پس از استراحت در دور نخست در دور دوم موهامت روزی کولی اف از ترکمنستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر از پیش رو برداشت. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر ابراهیم الهام جانوف از ازبکستان را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. شریعتی نیا در این دیدار کانتورو تالانتبک اولو از قرقیزستان را نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و به مدال طلا رسید.

روز گذشته نیز شایان جلیل زاده در وزن ۱۲۰ کیلوگرم به مدال برنز رسید و علی فاتحی هم در وزن ۵۰ کیلوگرم حذف شد.

رده بندی انفرادی و تیمی این رقابت ها به شرح زیر است:

۵۰ کیلوگرم: ۱- ناسان گویان نارمنداخ (مغولستان) ۲- دارخان کالکنوف (قزاقستان) ۳- رستم بک جورایف (ازبکستان) و اناربک سیدیکبیکوف (قرقیزستان) … ۶- علی فاتحی (ایران)
۵۵ کیلوگرم: ۱- جهانگیر میرزا توروبوف (ازبکستان) ۲- مهامبت کواتبک (قزاقستان) ۳- نادر نصری (ایران) و آریونبولد باتسایخان (مغولستان)
۶۰ کیلوگرم: ۱- شاروان (هند) ۲- یونس امامی (ایران) ۳- عبوس رحمان اف (ازبکستان) و سلطان بیسوف (قزاقستان)
۶۶ کیلوگرم: ۱- ریوما آنراکو (ژاپن) ۲- امیرحسین حسینی (ایران) ۳- منصور سیرگاک (قرقیزستان) و کاران (هند)
۷۴ کیلوگرم: ۱- محمد متقی نیا (ایران) ۲- عیسی شاپیف (ازبکستان) ۳- مینگ نیانگ وانگ (چین تایپه) و ژاکسیریک سلطان (قزاقستان)
۸۴ کیلوگرم: ۱- احمد بذری (ایران) ۲- دیپاک پونیا (هند) ۳- تسوکتگرل مونخباتار (مغولستان) و جاواریل شاپیف (ازبکستان)
۹۶ کیلوگرم: ۱- دانیال شریعتی نیا (ایران) ۲- کانتورو تالانبک (قرقیزستان) ۳- ابراهیم ایلهام جانوف (ازبکستان) و سریک باکیتهانوف (قزاقستان)
۱۲۰ کیلوگرم: ۱- حسن بوی رحیم اف (ازبکستان) ۲- لخاگواگرل مونختورل (مغولستان) ۳- شایان جلیل زاده (ایران) و سینق پاشپندر (هند)

رده بندی تیمی: ۱- ایران ۶۹ امتیاز ۲- ازبکستان ۶۷ امتیاز ۳- قزاقستان ۵۳ امتیاز ۴- مغولستان ۵۲ امتیاز ۵- هندوستان ۴۳ امتیاز ۶- قرقیزستان ۴۳ امتیاز