شهریاریها

نخستین پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان شهریار

آخرين بروزرساني ۳۰ اردیبهشت ۹۸

تهدید به انتشار تصاویر شخصی و هتک حیثیت دختر گرگانی توسط خواستگار ناکام

به روز شده در ۲۵ مرداد ۱۳۹۶

شهریاریها : مسئول  پلیس فتا فرماندهی انتظامی گلستان از دستگیری فردی که  اقدام به تهدید دختر گرگانی  جهت تمکین به خواسته نامشروع در یکی از شبکه‌های اجتماعی موبایلی نموده بود خبر داد و گفت:

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سروان ‌وحید صاحبکاران با اعلام این خبر گفت: اخیرا  مرجوعه قضایی به این پلیس واصل گردید مبنی بر شکایت فردی به هویت “ف.س” دال بر توهین و مزاحمت و ارسال تصاویر خصوصی که با تحقیقات به عمل آمده از شاکیه و بررسی‌های مقدماتی مشخص گردید فردی  در یکی از شبکه‌های اجتماعی موبایلی اقدام به انجام  این کار  نموده است.

وی افزود: در تحقیقات تکمیلی و بررسی‌های  فنی و اطلاعاتی در این پلیس ، نهایتا فردی به هویت “م.گ” ساکن گرگان که خواستگار شاکیه  بوده، به عنوان مظنون مورد شناسایی قرار گرفت.

سروان صاحبکاران گفت: در ادامه با عنایت با این موضوع و حسب هماهنگی با بازپرس محترم شعبه ویژه رسیدگی به جرایم رایانه‌ای استان، متهم طی یک عملیات هماهنگ و غافلگیرانه پلیسی دستگیر، تجهیزات وی را توقیف و پس از هدایت به مقر پلیس فتا، نامبرده که در ابتدای امر منکر هر گونه بزه انتسابی بود در نهایت در مواجهه با ادله و مدارک غیر قابل انکار  اعتراف کرد.

وی افزود: متهم ضمن اعتراف صریح به بزه ارتکابی عنوان نمود، بنده با شاکیه قرار ازدواج داشتم و ۴ سال باهمدیگر رابطه داشتیم که چند مدت پیش ارتباط بین ما به دلیل مشکلاتی که با همدیگر پیدا کردیم، قطع شد و بنده هم عکس‌های وی را که در اختیار داشتم برایش فرستادم تا به خواسته من تمکین کند”.

سروان صاحبکاران تصریح کرد: پس از پایان تحقیقات، متهم مذکور به همراه پرونده مدونه جهت تعیین تکلیف قضایی به دادسرا اعزام گردید.

وی در ادامه افزود: پرونده‌های بسیار زیادی با موضوع هتک حیثیت به پلیس فتا ارجاع می‌شود که  علت اصلی وقوع چنین مشکلاتی، سهل‌انگاری کاربران و عدم رعایت حریم خصوصی و عدم حفاظت از اطلاعات شخصی است.

مسئول پلیس فتا فرماندهی انتظامی گلستان در پایان از شهروندان خواست‌ تا به هویت‌ها در فضای مجازی اعتماد نکنند و در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCYBERPOLICE.IRبخش تماس با ما و گزارش نمایند.

نظر شما

پاسخ دادن

پیش بینی آب و هوا پایتخت

تهران
27 درجه
37درجه
شهریار
26 درجه
37درجه

پــیـوندهـا

خبرنامه پیامکی شهریاری ها

با عضویت در خبرنامه پیامکی شهریاریها میتوانید عنوان جدیدترین خبرها را به صورت پیامک رایگان بر روی گوشی خود مشاهده بفرمایید...