تعرفه موبایل در دولت جدید کاهش می‌یابد
تعرفه موبایل در دولت جدید کاهش می‌یابد

شهریاریها :   به گفته معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور، کاهش تعرفه موبایل در دولت جدید به صورت جدی از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیگیری می‌شود. “سردار مهدی ابویی” معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گفت و گو با خبرنگار موبنا اظهار داشت: در […]

20130221114834t250-44شهریاریها :   به گفته معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور، کاهش تعرفه موبایل در دولت جدید به صورت جدی از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیگیری می‌شود.

“سردار مهدی ابویی” معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گفت و گو با خبرنگار موبنا اظهار داشت: در حال حاضر تعرفه واردات گوشی تلفن همراه، با عوارض گمرکی و مالیات بر ارزش افزوده 14 درصد است که درصدد هستیم این میزان تعرفه را به 10 درصد برسانیم.
وی با اشاره به تعرفه فعلی واردات گوشی تلفن همراه گفت: هم اکنون واردکنندگان موبایل برای واردات این کالای ارتباطی تعرفه شش درصدی می‌پردازند که درصدد هستیم تا این رقم به 4 درصد برسد.
وی با اشاره به کاهش تعرفه موبایل و صرفه اقتصادی آن برای واردکنندگان و همچنین مصرف‌کنندگان نهایی گفت: همزمان با کاهش تعرفه میزان واردات گوشی‌های قاچاق کاهش می‌یابد که در پی آن شاهد عرضه گسترده انواع گوشی‌های گارانتی دار رسمی به کشور می‌شویم.
ابویی افزود: تا کنون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارزگام‌های اساسی را برای واردکنندگان موبایلی برداشته به طوری که تمامی موانعی که باعث زمان طولانی برای ترخیص کالا شود رفع شده و به همین جهت واردکنندگان مشکلی بابت واردات قانونی ندارند.