تداوم تعطیلی مراکز تجاری کالاهای غیرضروری اسلامشهر تا ۲۰فروردین
تداوم تعطیلی مراکز تجاری کالاهای غیرضروری اسلامشهر تا ۲۰فروردین
فرماندار اسلامشهر از تداوم تعطیلی مراکز تجاری کالاهای غیرضروری اسلامشهر تا ۲۰فروردین ماه خبر داد.

به گزارش شهریرایها ، مسعود مرسلپور، عصر جمعه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به تمدید اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی توسط ستاد ملی مقابله با کرونا تا روز ۲۰ فروردین، محدودیت‌های اعمال شده از جمله تعطیلی مراکز تجاری عرضه کالاهای غیر ضرور تداوم خواهد داشت.

مرسلپور افزود: لازم می دانم از رفتار آگاهانه و مسئولانه مردم و کسبه و بازاریان شهرستان در رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی قدردانی کنم.

رئیس ستاد مقابله با ویروس کرونا در شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه واحدهای صنفی عرضه کننده کالاهای غیر ضرور در صورت فعالیت پلمب می‌شوند تصریح کرد: از آغاز اجرای این طرح، اقشار مختلف مردم و کسبه و بازاریان با رفتار آگاهانه، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، در خانه ماندن و عدم حضور در پارک‌ها و بوستانها که اوج آن را در روز طبیعت شاهد بودیم بسیار مسئولانه عمل کردند.

وی با بیان اینکه همراهی کم‌نظیر مردم‌و کسبه با اجرای طرح ملی فاصله گذاری اجتماعی در اسلامشهر بیانگر فرهنگ والای مردم این شهرستان است، افزود: از همه مردم شریف اسلامشهر، کسبه و اصناف و همچنین تمامی ارگان‌ها و نهادهایی که در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی نقش دارند، به ویژه نیروهای زحمتکش انتظامی، بخشداری‌ها و شهرداری‌ها، شبکه بهداشت و درمان، تعزیرات، بسیج و… تقدیر و تشکر می‌کنم.

فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه شرایط موجود و ممنوعیت فعالیت برخی کسبه و مراکز تجاری قطعاً مشکلاتی را برای این عزیزان به همراه دارد، گفت: برای عبور از این بحران که تقریباً تمام کشورهای جهان را درگیر کرده ناگزیر به تحمل این شرایط هستیم.

وی ادامه داد: دولت برای جبران بخشی از خسارات وارد آمده به کسب و کارها پس از شیوع ویروس کرونا پرداخت ۷۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد را مصوب کرده است.

فرماندار اسلامشهر به ابلاغ دستورالعمل اختصاص کارت اعتباری یک و ۲ میلیون تومانی به اقشار آسیب‌پذیر نیز اشاره کرد و گفت: همانگونه که اعلام شد این کارت‌ها در طرح خرید اعتباری اضطراری ناشی از شیوع ویروس کرونا بر اساس دستورالعمل ابلاغی معاون اول رئیس جمهور به اقشار آسیب‌پذیر فاقد درآمد ثابت از قبیل رانندگان تاکسی، اتوبوس، مینی‌بوس و کرایه‌های بین‌شهری، دستفروشان و کارگران فصلی تا سقف ۴ میلیون خانوار به تشخیص وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعلق خواهد گرفت.

مرسلپور در پایان گفت: امیدواریم با رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی در کنار زحمات و تلاش‌های طاقت‌فرسای پزشکان و پرستاران و مشارکت و همراهی مردم بزودی شاهد سیر نزولی و شکست کرونا باشیم.