شهریاریها

نخستین پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان شهریار

آخرين بروزرساني ۰۴ خرداد ۹۸

تخصیص یک میلیارد تومان از سوی دولت به دانش آموزان بی بضاعت شهریار

به روز شده در ۲۸ دی ۱۳۹۲

017شهریاریها :همت الله هادی زاده ظهر امروز در نشست گرامیداشت هفته شورای آموزش و پرورش که با حضور مدیر کل اموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد، اظهار کرد: دولت دهم از ابتدای امسال در بودجه عمرانی برای شهرستان شهریار 18 میلیارد تومان اختصاص داده بود که اکنون با گذشته 10 ماه از سال تنها 2 میلیارد و 200 میلیون تومان آن اختصاص یافته است.

وی افزود: این مقدار اعتبار تخصیص یافته به هیچ وجه نیازهای شهرستان شهریار با 700 هزار جمعیت را تامین نخواهد کرد و طی تاکید بر مسئولان اجرایی شهرستان در نظر داریم برای پیشبرد پروژه عمرانی و دیگر بخش ها از امکانات بخش خصوصی البته با تعامل سازنده بهره مند شویم.

فرماندار شهریار با اشاره به کمک های دولتی به داشن آموزان بی بضاعت گفت: در سال های گذشته نیز حدود یک میلیارد تومان اعتبار به منظور رسیدگی به دانش آموزان بی بضاعت شهرستان شهریار پرداخت شده است و در آییده نیز این روند ادامه خواهد داشت.

هادی زاده خطاب به انجام اولیا و مربیان فعال در سطح شهرستان شهریار بیان کرد: انجمن اولیا و مربیان نقش بسیار مهمی در زندگی اجتماعی و فرهنگی دانش آموزان دارند از این رو آنها باید از ترک تحصیل داشن آموزان بکوشند و آنها را با علم و تربیت و نیازهای فرهنگی آشنا کمک کرده و سوق دهند و در وجود دانش آموزان انگیزه تحصیل ایجاد کنند.

فرماندار شهرستان شهریار با اشاره به جمعیت 700 هزار نفری شهرستان شهریار تصریح کرد: 130هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در این شهرستان مشغول به تحصیل هستند و  حدود 6 هزار پرسنل و نیرو در آموزش و پرورش شهریار فعالیت دارند که60درصد آنان را بانوان این شهرستان تشکیل داده اند.

هادی‌زاده خاطرنشان کرد: تمام مسئولان شهرستان شهریار باید با همیاری و مساعدت یکدیگر و به رغم وجود مشکلات بودجه ای فراوان سعی در بهبود وضعیت فرهنگی و آموزشی شهریار داشته باشند تا رضایت خاطر شهروندان را فراهم کنند.

وی با ابراز امیدواری از رویکرد دولت یازدهم در امر آموزش و پروش گفت: با گشوده شدن اعتبارات بلوکه شده جهانی کشورمان در سال آینده و تعامل سازنده دولت با بخش خصوصی امید است بتوانیم در شهرستان شهریار با داشتن پتانسل های بالای علمی اقدامات مثبت و سازنده ای را در جهت تحصیل هر چه بهتر داشن آموزان برداریم.

نظر شما

پاسخ دادن

پیش بینی آب و هوا پایتخت

تهران
27 درجه
37درجه
شهریار
26 درجه
37درجه

پــیـوندهـا

خبرنامه پیامکی شهریاری ها

با عضویت در خبرنامه پیامکی شهریاریها میتوانید عنوان جدیدترین خبرها را به صورت پیامک رایگان بر روی گوشی خود مشاهده بفرمایید...