بیمارستانهای شهریار پاسخگوی نیاز جمعیت سه شهرستان شهریار، قدس و ملارد نیست
بیمارستانهای شهریار پاسخگوی نیاز جمعیت سه شهرستان شهریار، قدس و ملارد نیست

شهریاریها : رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهریار گفت: با توجه به فقدان بیمارستان در شهرستانهای قدس و ملارد و مراجعه بیماران این شهرستانها به شهریار، دو بیمارستان موجود در شهریار پاسخگوی نیاز جمعیت یک میلیون و 200 هزار نفری این سه شهرستان نیست. به گزارش خبرنگار مهر، جمشید واشانی عصر پنجشنبه در مانور […]

شهریاریها : رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهریار گفت: با توجه به فقدان بیمارستان در شهرستانهای قدس و ملارد و مراجعه بیماران این شهرستانها به شهریار، دو بیمارستان موجود در شهریار پاسخگوی نیاز جمعیت یک میلیون و 200 هزار نفری این سه شهرستان نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، جمشید واشانی عصر پنجشنبه در مانور آمادگی در مقابله با حوادث و بلایای طبیعی که با حضور رئیس و اعضای ستاد مدیریت بحران شهریار در محل پایگاه جمعیت هلال احمر این شهرستان برگزار شد، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مانور آمادگی در مقابله با حوادث و بلایای طبیعی و غیرطبیعی با هدف سنجش و ارزیابی توان امدادی و تجهیزاتی و هماهنگی دستگاه های مربوطه برگزار شد.

این مسئول عنوان کرد: در این مانور که بدون هماهنگی و اطلاع قبلی اعضای ستاد مدیریت بحران برگزار شد، حادثه ای با بیش از 500 مجروح و آسیب دیده برای شبکه بهداشت و درمان تعریف و خواسته شد در زمانی کمتر از بیست دقیقه نیروها و امکانات مورد نیاز به منظور ارائه کمکهای اولیه و خدمات پزشکی، در محل حاضر شوند.

اعزام سریع نیروهای پزشکی به محل مانور و برپایی بیمارستان صحرایی

وی ادامه داد: بلافاصله پس از ابلاغیه فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران شهریار، تیم های عملیاتی در حالت آماده باش قرار گرفتند و با تجهیز به امکانات مورد نیاز، در کمتر از پانزده دقیقه به محل مانور اعزام شدند.

واشانی بیان کرد: اعزام 12 آمبولانس، برپایی بیمارستان صحرایی، تریاژ مجروحان و انتقال سریع به بیمارستان از دیگر فعالیتهای شبکه بهداشت و درمان در مانور مذکور بود.

وی در پاسخ به این سوالی درباره میزان آمادگی و ظرفیت بیمارستانهای شهریار در مواقع بروز حادثه، گفت: در حال حاضر شهرستان شهریار دارای دو بیمارستان است که باید علاوه بر رفع نیازهای پزشکی جمعیت 600 هزار نفری این شهرستان، پاسخگوی بیماران شهرستانهای قدس و ملارد نیز باشد.

وجود دو بیمارستان در شهرستانهای شهریار، قدس و ملارد

این مسئول اضافه کرد: با توجه به اینکه شهرستان ملارد از وجود بیمارستان محروم است و شهرستان قدس نیز تنها یک بیمارستان 40 تختخوابی دارد، بیشتر بیماران این شهرستانها به شهریار مراجعه می کنند و در واقع دو بیمارستان موجود در شهریار باید پاسخگوی نیاز پزشکی جمعیت یک میلیون و200 هزار نفری این سه شهرستان باشند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهریار افزود: تختهای بیمارستانی موجود با نیاز پزشکی جمعیت تناسب ندارد و این مساله از مدتها پیش دغدغه اصلی مسئولان شهریار است که در این زمینه با تلاش و پیگیری فرمانداری و شبکه بهداشت و درمان، احداث بیمارستانهای بیشتر در دستور کار قرار گرفت.

واشانی گفت: در حال حاضر بیمارستان امام خمینی (ره) و بیمارستان 160 تختخوابی قدس و ملارد در دست ساخت هستند و امید می رود با احداث و بهره برداری از این بیمارستانها، کمبودهای موجود در زمینه خدمات رسانی بهینه به بیماران رفع شود.