برف وباران در استان‌های شمالی
برف وباران در استان‌های شمالی

شهریاریها : سازمان هواشناسی کشور با اشاره به نفوذ جریانات سرد شمالی اعلام کرد: از امروز علاوه بر کاهش دما در استان‌های شمالی کشور، بارش باران و برف و در مناطق سردسیر حاشیه خزر پیش بینی می شود. احد وظیفه، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفتگو با مهر با بیان اینکه […]

هواشهریاریها : سازمان هواشناسی کشور با اشاره به نفوذ جریانات سرد شمالی اعلام کرد: از امروز علاوه بر کاهش دما در استان‌های شمالی کشور، بارش باران و برف و در مناطق سردسیر حاشیه خزر پیش بینی می شود.

احد وظیفه، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفتگو با مهر با بیان اینکه امروز با نفوذ جریانات سرد شمالی دمای هوا در استانهای حاشیه خزر و شمال غرب کاهش می باید، افزود: در این مدت بارش خفیف باران و در مناطق سردسیر بارش پراکنده برف پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه از اواخر وقت امروز بارش در شمال غرب کشور خاتمه می یابد، ادامه داد: فردا بارش خفیف باران و برف در شرق خزر و شمال شرق کشور دور از انتظار نیست. از بعداز ظهر فردا میزان ابرناکی در این مناطق کاهش می یابد.

وظیفه اضافه کرد: به سبب سکون هوا در روز جمعه، کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت بهبود قابل ملاحظه ای نخواهد داشت اما در روز شنبه در برخی ساعات به سبب وزش باد، کاهش آلودگی هوا در این شهرها پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تاکید کرد: خلیج فارس در روز شنبه در نواحی مرکزی مواج خواهد بود و این شرایط به تدریج به سایر نواحی خلیج فارس نیز گسترش می یابد. در روز یکشنبه صبح نیز در این مناطق، دریا مواج پیش بینی می شود.