بارش برف و باران در محورهای ۱۷ استان
بارش برف و باران در محورهای ۱۷ استان
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش برف و باران در محورهای 17 استان کشور خبر داد.

به گزارش شهریاریها ، سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، در خصوص آخرین وضعیت جوی و ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۱۷ استان درگیر بارش برف و باران هستند و این وضعیت در ۴۸ ساعت آینده نیز در جاده‌ها حکمفرما است.

وی گفت: بنا بر پیش بینی‌ها در دو روز آینده نیز در ارتفاعات استان‌های شمالی شاهد شرایط محیطی نامناسب و بارش برف خواهیم بود، بنابراین به هموطنان توصیه می‌کنیم که قبل از تردد در این محورها حتماً از  اخرین وضعیت راهها مطلع شده و تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ را‌‌‌ همراه داشته باشند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا به بارش برف در اکثر محورهای خراسان شمالی و خراسان رضوی اشاره و تصریح کرد: در ارتفاعات محورهای کرج ـ چالوس، فیروزکوه، هراز و برخی محورهای استان گیلان و گلستان بارش برف جریان دارد.

سرهنگ رحمانی به بارش باران در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهار محال و بختیاری، اصفهان، البرز، تهران و سمنان اشاره و بیان داشت: در برخی محورهای کردستان و آذربایجان شرقی بارش باران جریان دارد.

وی ادامه داد: در ارتفاعات خراسان شمالی، محورهای قزوین ـ رشت، زنجان ـ بیجار، زنجان ـ طارم، دستجرد ـ تفرش، قم ـ کاشان و محدوده گدوک در فیروزکوه مه گرفتگی همراه با کاهش دید گزارش شده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا با بیان این مطلب که در اکثر محورهای کرمان گردو خاک و وزش باد جریان دارد، در باره وضعیت ترافیکی محورها اعلام کرد: خوشبختانه مورد خاصی در این زمینه گزارش نشده و ترددی روان در جاده‌ها در جریان است.

سرهنگ رحمانی با اشاره به لغزندگی سطح معابر از رانندگان درخواست کرد: سرعت و فاصله مطمئنه را‌‌‌ لحاظ کرده و با رعایت قوانین و مقررات به رانندگی بپردازند.