شهریاریها

نخستین پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان شهریار

آخرين بروزرساني ۲۳ مهر ۹۸

بارش برف در البرز آغاز می‌شود/ کاهش دمای هوا در روزهای آینده

به روز شده در ۱۶ دی ۱۳۹۲

هواشهریاریها :منصور رحمانیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: در هفته گذشته شاهد بارش برف خوبی در سطح استان بودیم که این بارش‌ها موجب تلطیف هوا و کاهش آلاینده‌های جوی شد.

وی تصریح کرد: سامانه بارشی که اواخر هفته گذشته آسمان استان البرز را تحت تاثیر قرار داد، در روزهای ابتدایی این هفته به سمت مرز‌های شرقی کشور حرکت و در نهایت نیز آسمان کشور عبور کرد.

مدیرکل هواشناسی استان البرز در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا بارش‌های جدیدی در روزهای آینده شاهد خواهیم بود، گفت: از عصر روز یکشنبه سامانه بارشی جدیدی از سمت غرب وارد استان البرز شده است.

رحمانیان تصریح کرد: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل داده‌های علمی کسب شده از ایستگاه‌های هواشناسی مستقر در استان‌ البرز و همچنین استان‌های همجوار، این سامانه موجب افزایش ابر، تشدید ورزش باد و در نهایت بارش برف خواهد شد.

وی افزود: بنابراین از صبح امروز در ارتفاعات استان البرز شاهد فعالیت این سامانه بودیم و انتظار داریم که از بعد از ظهر امروز سامانه بارشی فوق تمام استان را تحت تاثیر قرار دهد.

مدیرکل هواشناسی استان البرز بیان داشت: بر اساس داده‌های علمی و تحلیل آنها انتظار داریم که این سامانه تا صبح سه‌شنبه در استان البرز فعال بوده و در این روزها شاهد بارش برف در استان خواهیم بود.

*کاهش دمای هوا در استان البرز

رحمانیان افزود: امیدواریم فعالیت سامانه بارشی فوق در استان و افزایش بارش برف طی امروز و فردا، موجب کاهش آلاینده‌های جوی و سالم شدن هوا گردد.

وی متذکر شد: البته انتظار داریم که طی روزهای آینده به ویژه پس از بارش برف، روند کاهش دمای هوا در استان البرز تشدید شده و بنابراین طی روزهای آینده با هوای سرد زمستانی در البرز مواجه خواهیم بود.

نظر شما

پاسخ دادن

پیش بینی آب و هوا پایتخت

تهران
27 درجه
37درجه
شهریار
26 درجه
37درجه

پــیـوندهـا

خبرنامه پیامکی شهریاری ها

با عضویت در خبرنامه پیامکی شهریاریها میتوانید عنوان جدیدترین خبرها را به صورت پیامک رایگان بر روی گوشی خود مشاهده بفرمایید...