ایرانیها روزانه 10 میلیارد تومان پول را دود می کنند
ایرانیها روزانه 10 میلیارد تومان پول را دود می کنند

گروه پزشکی و سلامت شهریاریها : رئیس هیئت مدیره جمعیت مبارزه با دخانیات اعلام کرد: روزانه ۱۰ میلیارد تومان توسط سیگاری ها در کشور هزینه می شود در حالی که هزینه درمان عوارض آن دو برابر این مقدار است. به گزارش شهریاریها به نقل از مهر ؛ حجت الاسلام سید حسن معین شیرازی در مراسم روز […]

165201گروه پزشکی و سلامت شهریاریها : رئیس هیئت مدیره جمعیت مبارزه با دخانیات اعلام کرد: روزانه ۱۰ میلیارد تومان توسط سیگاری ها در کشور هزینه می شود در حالی که هزینه درمان عوارض آن دو برابر این مقدار است.
به گزارش شهریاریها به نقل از مهر ؛ حجت الاسلام سید حسن معین شیرازی در مراسم روز جهانی بدون دخانیات با انتقاد از اجرا نشدن قوانین مبارزه با دخانیات گفت: ایران نخستین کشوری بود که قانون جامع کنترل دخانیات را در  سال ۸۵ تصویب کرد اما متاسفانه پیشرفتی در اجرای این قانون نداشتیم.
وی افزود: در ستاد کشوری کنترل دخانیات چهار وزیر، دو نماینده از کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، رییس صدا و سیما، نیروی انتظامی و یک نماینده مردم نهاد عضو هستند و باید هر شش ماه یکبار به مجلس گزارش عملکرد خود را ارائه دهند که  با وجود این اقدامات پیشرفتی در زمینه مبارزه با دخانیات حاصل نشده است.
معین شیرازی تصریح کرد: بیش از 90 درصد بازار ایران مملو از سیگار های خارجی است و به راحتی هر نوع سیگاری را در بازار می توان یافت کرد.
وی، اجرای قانون، اطلاع رسانی و پیشگیری را سه عامل موثر در مبارزه با دخانیات بر شمرد و افزود: با اجرای این سه محور می توانیم در کنترل دخانیات در کشور گام های موثری برداریم.