اگر سربازی حقوق نگرفت چه کند؟
اگر سربازی حقوق نگرفت چه کند؟
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: تمام کارکنان وظیفه به شکل سیستمی حقوق خود را دریافت می‌کنند و این‌طور نیست که حقوق برای سربازی واریز شود و ماه بعد واریز نشود.

مجله شهریاریها به نقل از ایسنا، امیر غلامرضا رحیمی‌پور رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره پرسشی مبنی بر اینکه برخی از سربازها تاکنون حقوقی بابت سربازی دریافت نکرده‌اند، گفت: تمام کارکنان وظیفه به شکل سیستمی حقوق خود را دریافت می‌کنند و این‌طور نیست که حقوق برای سربازی واریز شده و ماه بعد واریز نشود. اما ممکن است برخی از سربازان در ماه‌های نخست دوره سربازی‌شان به دلیل نقص مدرک یا عدم ثبت شماره حساب حقوق خود را دریافت نکرده باشند که این دسته از سربازان باید حتما به کارگزینی مراجعه کنند.

رحیمی‌پور درباره اینکه آیا حقوق ماه‌های واریزنشده نیز به حساب این دسته از سربازان واریز می‌شود یا خیر گفت: تمام حقوق معوقه نیز به حساب این سربازان واریز خواهد شد و مبلغ پرداختی به آنان از روز اول خدمت خواهد بود.

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره اینکه آیا ممکن است حقوق برای برخی سربازان افزایش نداشته باشد نیز اظهار کرد: همان‌طور که گفتم پرداخت حقوق سربازان به صورت سیستمی است و افزایش آن برای همه اعمال می‌شود. رقم نهایی پس از کسر حق بیمه و… به حساب سربازان واریز می‌شود پس این‌طور نیست که بگوییم حقوق برخی از سربازان هیچ افزایشی نداشته است.

هفته گذشته بود که ستاد کل نیروهای مسلح در اطلاعیه‌ای از افزایش حقوق سربازان وظیفه خبر داده و اعلام کرد که با اقدامات انجام شده «میانگین حقوق سربازان از ۴۴۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۹ به یک میلیون و پانصد هزار تومان در سال جاری افزایش یافته و در حال حاضر حداقل حقوق پرداختی به کارکنان موصوف در مناطق عادی یک میلیون و ۵۰ هزار تومان و حداکثر آن چهار میلیون تومان در مناطق عملیاتی است.»