شهریاریها : اولین  جلسه کمیته مناسب سازی شهرستان در سال۹۷  به ریاست، عبدالعلی معاونت فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان شهریار در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید. در ابتدای جلسه پس از پخش کلیپ طرح مشکلات تردد خانم معلول بینایی و تصاویر مشکلات مناسب سازی سطح معابر و ادارات شهرستان شهریار عبدالعلی معاونت فنی و عمرانی […]

اولین جلسه کمیته مناسب سازی شهرستان شهریار در سال۹۷ برگزار شد

شهریاریها : اولین  جلسه کمیته مناسب سازی شهرستان در سال۹۷  به ریاست، عبدالعلی معاونت فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان شهریار در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

در ابتدای جلسه پس از پخش کلیپ طرح مشکلات تردد خانم معلول بینایی و تصاویر مشکلات مناسب سازی سطح معابر و ادارات شهرستان شهریار عبدالعلی معاونت فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان شهریار ، ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین عنوان کردند: با بحث مناسب سازی بصورت مشکل لاینحل و غیرقابل اجرا برخورد می شود. نصب رمپ پیچیده نیست .مشکل اصلی عدم درک صحیح و مشترک از مشکلات زندگی روزمره عزیزان معلول بوده و اگر یک روز در ویلچر بنشینیم و با مشکلات این عزیزان درگیر شویم دیگر از افعال مضارع استفاده نخواهیم کرد،حدود بیست سال است قانون مناسب سازی تصویب شده و عدم درک و توجه روسای ادارات و شهرداریها وضعیت نابسامان فعلی را بوجود آورده است.مناسب سازی از ملزمات و قانون  قابل اجرا در سطح شهرستان شهریار می باشد.

در ادامه دبیر و رییس اداره بهزیستی شهرستان شهریار ضمن قدردانی از حضور روسای ادارات و شهرداریها آمار دقیقی از تفکیک و میزان معلولیت اعلام نمودند و لازم الاجرا بودن قانون مناسب سازی در ساخت و ساز، سازه  های تجاری و اداری و سنگفرش خیابان ها و مدارس تاکید داشته ، و عنوان نمودند متاسفانه این جلسات بدون بازخورد مثبت و نتیجه بوده و با توجه به دستور رییس و الزام به مناسب سازی ما نیز اعلام آمادگی جهت ارائه مجدد دستورالعمل ها و همکاری در خصوص ارائه مشاوره های لازم را نمودند.

در ادامه،  کلیه ادارات گزارش عملکرد خود در خصوص مناسب سازی را بیان نموده و نماینده جامعه معلولین شهریار معضلات و مشکلات ویلچر باند ها  و افراد ضایع نخاعی ها را تشریح کردند.