شهریاریها

نخستین پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان شهریار

آخرين بروزرساني ۱۶ مهر ۹۸

اولین جلسه کمیته مناسب سازی شهرستان شهریار در سال۹۷ برگزار شد

به روز شده در ۲۱ مرداد ۱۳۹۷

شهریاریها : اولین  جلسه کمیته مناسب سازی شهرستان در سال۹۷  به ریاست، عبدالعلی معاونت فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان شهریار در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

در ابتدای جلسه پس از پخش کلیپ طرح مشکلات تردد خانم معلول بینایی و تصاویر مشکلات مناسب سازی سطح معابر و ادارات شهرستان شهریار عبدالعلی معاونت فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان شهریار ، ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین عنوان کردند: با بحث مناسب سازی بصورت مشکل لاینحل و غیرقابل اجرا برخورد می شود. نصب رمپ پیچیده نیست .مشکل اصلی عدم درک صحیح و مشترک از مشکلات زندگی روزمره عزیزان معلول بوده و اگر یک روز در ویلچر بنشینیم و با مشکلات این عزیزان درگیر شویم دیگر از افعال مضارع استفاده نخواهیم کرد،حدود بیست سال است قانون مناسب سازی تصویب شده و عدم درک و توجه روسای ادارات و شهرداریها وضعیت نابسامان فعلی را بوجود آورده است.مناسب سازی از ملزمات و قانون  قابل اجرا در سطح شهرستان شهریار می باشد.

در ادامه دبیر و رییس اداره بهزیستی شهرستان شهریار ضمن قدردانی از حضور روسای ادارات و شهرداریها آمار دقیقی از تفکیک و میزان معلولیت اعلام نمودند و لازم الاجرا بودن قانون مناسب سازی در ساخت و ساز، سازه  های تجاری و اداری و سنگفرش خیابان ها و مدارس تاکید داشته ، و عنوان نمودند متاسفانه این جلسات بدون بازخورد مثبت و نتیجه بوده و با توجه به دستور رییس و الزام به مناسب سازی ما نیز اعلام آمادگی جهت ارائه مجدد دستورالعمل ها و همکاری در خصوص ارائه مشاوره های لازم را نمودند.

در ادامه،  کلیه ادارات گزارش عملکرد خود در خصوص مناسب سازی را بیان نموده و نماینده جامعه معلولین شهریار معضلات و مشکلات ویلچر باند ها  و افراد ضایع نخاعی ها را تشریح کردند.

نظر شما

پاسخ دادن

پیش بینی آب و هوا پایتخت

تهران
27 درجه
37درجه
شهریار
26 درجه
37درجه

پــیـوندهـا

خبرنامه پیامکی شهریاری ها

با عضویت در خبرنامه پیامکی شهریاریها میتوانید عنوان جدیدترین خبرها را به صورت پیامک رایگان بر روی گوشی خود مشاهده بفرمایید...