انتخابات شوراهای در سه بخش تهران امسال مجزا برگزار می شود
انتخابات شوراهای در سه بخش تهران امسال مجزا برگزار می شود

شهریاریها: استاندار تهران گفت: براساس قانون مقرر شده انتخابات آینده شوراهای اسلامی شهر و روستا در تهران در سه بخش ری، تهران و شمیرانات به صورت مجزا برگزار شود. ˈمرتضی تمدنˈ عصر دوشنبه پس از نشست شورای برنامه ریزی استان تهران در جمع خبرنگاران اجرای این طرح را قطعی دانست و گفت: پس از ابلاغ رسمی […]

151210_PhotoAشهریاریها: استاندار تهران گفت: براساس قانون مقرر شده انتخابات آینده شوراهای اسلامی شهر و روستا در تهران در سه بخش ری، تهران و شمیرانات به صورت مجزا برگزار شود.

ˈمرتضی تمدنˈ عصر دوشنبه پس از نشست شورای برنامه ریزی استان تهران در جمع خبرنگاران اجرای این طرح را قطعی دانست و گفت: پس از ابلاغ رسمی این طرح از سوی مسوولان مربوط ساز و کارهای اجرایی این طرح در استانداری تدوین می شود.

*ضریب نفوذ گاز در استان بی نظیر است

استاندار تهران همچنین ضریب نفوذ گاز در استان را بی نظیر دانست و گفت: معدل ضریب نفوذ گاز در کشور 98 درصد است اما این رقم در سطح استان نزدیک به 5/99 درصد است.

وی تعداد روستاهای استان تهران را یک هزار و 24 روستا اعلام و بیان کرد: معدل نفوذ گاز روستایی کشور 58 درصد است اما در استان تهران حدود 87 درصد روستاهای استان گازرسانی شده است.

تمدن خاطرنشان کرد: بزرگترین پروژه گازرسانی منطقه رودبار- قصران در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد و این خط لوله تا فشم ادامه دارد.

وی ادامه داد: تا پایان سال این خط لوله گاز رسانی به شمشک نیز خواهد رسید.

*27 اقدام بلند مدت برای کاهش آلودگی هوا

استاندار تهران با بیان اینکه تاکنون بیش از 27 اقدام اساسی و تاثیرگذار در تهران برای کاهش آلودگی انجام شده است، گفت: افزایش سرانه فضای سبز شهری، تولید بنزین استاندارد یورو 4 و 5 در پالایشگاه های تهران و ممنوعیت احداث کارخانه تا شعاع 120 کیلومتری تهران از جمله اقدام های مهم و تاثیرگذاری به شمار می رود که در سطح مدیریت استان انجام شده است.

وی درباره اظهارات شهردار تهران در زمینه اجرای طرح ترافیکی زوج و فرد از سوی استانداری تهران افزود: متاسفانه شهردار تهران همه اقدام های تاثیرگذار و مهم را نادیده گرفته و در یک اظهار نظر احساسی و شتابزده عنوان کرده اجرای طرح زوج و فرد یک طرح بچگانه و دور از دانش علمی است.

تمدن اضافه کرد: در پاسخ شهردار باید بگویم اجرای طرح زوج و فرد در زمان خودش بسیار عالمانه و بسیار تاثیرگذار است.

استاندار تهران با بیان اینکه هیچگاه استانداری طرح زوج و فرد را برای کاهش آلودگی هوا به صورت بلندمدت پیشنهاد نداده، گفت: اجرای طرح های زوج و فرد در مدت کوتاه و تعطیلی دو روزه تهران به لحاظ رفاه حال شهروندان انجام شد و نمی توانیم به علت تولید و ساخت و ساز در شهر جان شهروندان را به خطر اندازیم.

تمدن ادامه داد: در زمانی که تهران در وضعیت هشدار قرار گرفت آلاینده های حاوی گازهای سمی و خطرناک در حد مجاز قرار داشت و وجود ذرات معلق 5/2 میکرون در هوای تهران وضعیت را به هشدار رساند.

وی تاکید کرد: به علت ساخت و سازهای ساختمانی و اجرای بسیاری از پروژه های عمرانی شهری ذرات معلق کمتر از 5/2 میکرون در آسمان تهران ایجاد شده اما ما هیچگاه در این زمینه صحبتی نکردیم.

استاندار همچنین اظهارات شهردار تهران را توهینی بزرگ به همه کارشناسان، متخصصان و مدیران دلسوز که مشغول خدمت در زمینه کاهش آلودگی هوای تهران هستند دانست.