امید کردستانی رئیس هیئت‌مدیره توئیتر شد
امید کردستانی رئیس هیئت‌مدیره توئیتر شد

گروه فناوری شهریاریها : جک دورسی که هفته گذشته توسط سهامداران به سمت مدیر اجرایی / CEO به‌صورت دائمی/ Permanent برگزیده شد، پیشنهاد داد تا امید کردستانی رئیس هیئت‌مدیره / Cahirman یا رئیس برد اجرایی توئیتر شود. مدیر ایرانی‌الاصل گوگل که پس از ترک چندساله این کمپانی سال گذشته مدیریت اداره بیزینس را از «نیکش […]

۱۵-۱۰-۱۵-۱۹۵۷۵۲urlگروه فناوری شهریاریها : جک دورسی که هفته گذشته توسط سهامداران به سمت مدیر اجرایی / CEO به‌صورت دائمی/ Permanent برگزیده شد، پیشنهاد داد تا امید کردستانی رئیس هیئت‌مدیره / Cahirman یا رئیس برد اجرایی توئیتر شود.

مدیر ایرانی‌الاصل گوگل که پس از ترک چندساله این کمپانی سال گذشته مدیریت اداره بیزینس را از «نیکش آرورا» گرفته بود، اینک پست جدیدی به وی پیشنهادشده تا گوگل را به مقصد توئیتر ترک کند. (نیکش به سافت بنک رفت)

امید پس از ایجاد کمپانی آلفابت و تغییر سمت‌ها در گوگل در تابستان امسال، عملاً نقش مشاور را بدون حمل عنوان شغلی رسمی در گوگل در اختیار گرفته بود و از پیشنهاد جک دورسی به دلیل جذابیت جدید استقبال کرده است.

مدیران گوگل شخصاً از اظهارنظر درباره این خبر خودداری کرده، هرچند سخنگوی گوگل ابراز خوشحالی کرده و سمت جدید را به وی تبریک گفته است. ممکن است به‌زودی جانشینی برای وی معرفی کنند اما قطعاً آن‌ها از رفتن کردستانی خوشحال نیستند چراکه مرد بزرگی را از دست دادند.

اما به گفته کارشناسان نقش و موقعیت کردستانی در توئیتر جنبه سمبلیک دارد تا این کمپانی از بحران چندماهه مدیریتی بیرون بیاید.

کردستانی شماره ۱۱ کارمندان گوگل بود که از سال ۱۹۹۹ با ترک کمپانی نت اسکیپ به گوگل پیوست و برای اولین بار گوگل را به سوددهی رساند.

امید کردستانی که از سال ۲۰۱۲ بدین سو فقط ۱۱ بار توئیت کرده در تازه‌ترین پست خود چنین نوشت:

 Excited to work with @jack

قطعاً با ورود کردستانی، توئیتر رنگ و بوی تجاری بیشتری به خود می‌گیرد و باید منتظر محصولات جدید توئیتر در ماه‌های آینده باشیم.

سهام توئیتر با انتشار این خبر بالا رفت و به ۲۹٫۷۱ دلار در هر سهم رسید.