شهریاریها

نخستین پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان شهریار

آخرين بروزرساني ۰۳ تیر ۹۸

الگوی مصرف آب یک خانواده ۴ نفره در استان تهران ۱۸ متر مکعب است

به روز شده در ۱۳ مرداد ۱۳۹۷

شهریاریها : رضا جعفری شامگاه پنج شنبه در جشن تابستانه « حامیان آب» که در بوستان « ولایت» پردیس برگزار شد، گفت: سه چهارم کره زمین را آب گرفته که ۹۷ درصد آن آب شور و ۳ درصد این میزان آب شیرین است، که تنها ۰.۹ درصد این میزان آب قابل استحصال است.

وی افزود: منابع آب شیرین در اختیار ما بسیار کم است و باید در نگهداری و استحصال آن بکوشیم، باید مدیریت آب را به خوبی شناخته و به کار ببریم، برای تولید یک کیلو برنج ۴ متر مکعب آب مصرف می شود، برای تولید یک عدد پرتقال ۵۰ لیتر آب و یک لیوان قهوه ۱۴۰ لیتر و یک کیلو هندوانه ۴۰۰ لیتر آب مصرف می شود.

سرپرست آب و فاضلاب شهر بومهن با بیان این که کشورهای دیگر در خصوص مدیریت مصرف آب اقدامات خوبی انجام دادند، گفت: کشورهای پیشرفته آب را در صنعت و مصارف بهینه مصرف می کنند و محصولات کشاورزی خود را در کشورهای در حال توسعه تولید می کنند.

جعفری الگوی مصرف آب را میزان مصرف یک خانوار در یک ماه دانست و گفت: این میزان برای یک خانواده در پردیس ۱۸ متر مکعب است، باید الگوی مصرف را رعایت کنیم، تا به همه آب برسد.

نظر شما

پاسخ دادن

پیش بینی آب و هوا پایتخت

تهران
27 درجه
37درجه
شهریار
26 درجه
37درجه

پــیـوندهـا

خبرنامه پیامکی شهریاری ها

با عضویت در خبرنامه پیامکی شهریاریها میتوانید عنوان جدیدترین خبرها را به صورت پیامک رایگان بر روی گوشی خود مشاهده بفرمایید...