افزایش ابتلای گروه سنی ۵ تا ۱۷ سال به کرونا در استان تهران
افزایش ابتلای گروه سنی ۵ تا ۱۷ سال به کرونا در استان تهران
تهران- فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به کاهش نرخ ترخیص و افزایش میزان مرگ و میر کرونا در استان تهران گفت: ابتلای گروه سنی ۵ تا ۱۷ سال به کرونا در استان افزایش یافته است.

به گزارش شهریاریها ، علیرضا زالی عصر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش موارد بستری کرونا در تهران طی ۴۸ ساعت اخیر اظهار داشت:: با توجه به اینکه در حال حاضر در ابتدای هفته هستیم و آمار قطعی را نداریم طی این مدت همزمان شاهد کاهش نرخ ترخیص و افزایش میزان مرگ و میر کرونا در استان تهران هستیم.

زالی با بیان اینکه اگر آمار و خیز کنونی تداوم یابد می‌تواند پیش درآمد موج چهارم باشد گفت: چیزی که از ابتدای دی ماه جلب توجه می‌کند این است که در شرایط کنونی، ابتلای گروه سنی افراد ۵ تا ۱۷ سال به کرونا در استان تهران افزایش یافته است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران عنوان داشت: معدل رعایت شیوه نامه‌های پروتکل‌های بهداشتی هفته قبل ۷۶.۳ دهم درصد بود که متأسفانه هم اکنون به ۷۵.۴ دهم درصد تقلیل پیدا کرده است.

وی بیان داشت: برای کاهش سن ابتلاء به بیماری چند احتمال وجود دارد اول اینکه ما با شکل‌های جدیدی از بیماری روبرو هستیم که جوانان و نوجوانان را درگیر می‌کند و مورد بعدی اینکه جوانان در معرض بیشتری از ارتباطات هستند و سوم اینکه الگوی حضور در شهر سبب شده باشد که جوانان در معرض ابتلای بیشتر قرار گرفته‌اند و هنوز دلیل متقنی برای آن وجود ندارد.