اسکندریون: بالسینی چون پاسخ نداد شناگر دیگری جایگزین شد
اسکندریون: بالسینی چون پاسخ نداد شناگر دیگری جایگزین شد
شهریاریها - رئیس کمیته فنی شنا گفت: متین بالسینی از تیم ملی خط نخورده و او بدون اطلاع رفته بود که در نهایت هم این تصمیم را گرفته است.

به گزارش شهریاریها ، حمید اسکندریون در گفت و گو با ایسنا، در خصوص ادعای متین بالسینی مبنی بر اینکه از تیم ملی شنا خط خورده است و به همین دلیل می‌خواهد پناهنده شود، اظهار کرد: اینطور نبود. او بعد از عید بدون هیچ اطلاعی به انگلیس رفت‌ و اعلام نکرد که برای مسابقات به تیم ملی بر می‌گردد یا خیر. او بدون هیچ اطلاعی رفته بود اما از تیم ملی خط نخورد. خودش این تصمیم را گرفته و انجام داده است.

رییس کمیته فنی شنا در ادامه گفت: چندین بار هم با پدرش تماس گرفتم تا وضعیتش را مشخص کند اما پاسخی نگرفتیم‌. آخرین بار هم برای خودش، پدرش و مربی اش (کاوه بیک‌اوغلو) پیغام فرستادم تا وضعیت را مشخص کنند اما متاسفانه هیچ جوابی به ما ندادند. ما باز هم برای اردویی که قرار است از امروز برای آمادگی در مسابقات کشورهای اسلامی آغاز شود نام بالسینی را داشتیم و او را دعوت کردیم.

 

وی در پاسخ به این سوال که حدود ۱۰ روز پیش رییس فدراسیون در مصاحبه‌ای نام سهران را جایگزین بالسینی کرده بود، گفت: این آخرین فرصت بود. ما با خودش که تماس نداشتیم و پیغام می‌دادیم، اما از خانواده و مربی‌اش مدام پیگیر بودیم. ما باید تا ۱۶ یا ۱۷ اردیبهشت آخرین اسامی برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان را اعلام می‌کردیم. باید تا آن تاریخ حتما نام شناگر دوم را معرفی می‌کردیم. از بالسینی خبری نبود و خودش و خانواده‌اش به ما پاسخ نمی‌دادند. چون زمان رو به اتمام بود ما مجبور شدیم فرد دیگری را جایگزین کنیم.

رییس کمیته فنی شنا افزود: شناگران مدام باید تست دوپینگ شوند و آنطور که شنیده‌ام حتی بالسینی ایمیل زده است که ایران نیست. ما اسم او را خط نزدیم و اگر در میان لیست دعوت شدگان نگاه کنید اسم بالسینی هم هست. برای مسابقات قهرمانی جهان هم چون اعلام آمادگی نکرد و ما هم چند بار از خانواده‌اش خواستیم و جواب ندادند شناگر دیگری را جایگزین کردیم.

وی در پایان گفت: ما یک شناگر اصفهانی به نام علیرضا یاوری هم داریم که در آمریکا تحصیل می‌کند و با ما در ارتباط است. به مسابقه هم که می‌رود نتایجش را برای ما می‌فرستد. اعلام هم کرده که هر زمان تیم ملی کمک بخواهد حاضر خواهد شد. این شرایط را زیاد داریم که ورزشکاران برای تحصیل خارج بروند ولی ارتباط با تیم ملی و فدراسیون را ادامه می‌دهند اما متاسفانه بالسینی این راه را انتخاب کرده است.