انتشار کتاب خاطرات مترجم برانکو خبری بود که در روزهای اخیر در رسانه‌ها منتشر شد که این موضوع بازتاب‌های فراوانی داشت، کتابی که می‌شود تصور کرد از جمله کتاب‌های جالبی است که در خصوص فوتبال و پرسپولیس به چاپ رسیده است. علی اصغر نیک‌سیرت که در سال‌های اخیر در پرسپولیس به‌عنوان مترجم در کنار برانکو […]

انتشار کتاب خاطرات مترجم برانکو خبری بود که در روزهای اخیر در رسانه‌ها منتشر شد که این موضوع بازتاب‌های فراوانی داشت، کتابی که می‌شود تصور کرد از جمله کتاب‌های جالبی است که در خصوص فوتبال و پرسپولیس به چاپ رسیده است.

علی اصغر نیک‌سیرت که در سال‌های اخیر در پرسپولیس به‌عنوان مترجم در کنار برانکو حضور داشت، نویسنده کتابی است که در خصوص این کتاب و استقبال ویژه هواداران از آن توضیحاتی را ارائه کرد.

استقبال بی‌نظیر حتی از خارج از کشور!

قابل پیش‌بینی بود کتاب خاطرات دوران برانکو در پرسپولیس با استقبال ویژه‌ای از سوی هواداران روبرو شود. نیک‌سیرت، نویسنده این کتاب، در گفت‌وگویی با برنا با اشاره به این موضوع می‌گوید: ما پیش‌بینی می کردیم که استقبال خوبی را از سوی هواداران شاهد باشیم اما در ۲ روز اول فروش اینترنتی این کتاب، استقبال به حدی بود که تا چاپ چهارم هم رسیدیم. البته من مولف کتاب هستم و کارهای مربوط به چاپ برعهده همکارانم است اما با این میزان استقبال فکر می‌کنم کار چاپ به چاپ دهم هم برسد. جالب است بدانید ما از کشوری مثل استرالیا، آلمان و چند کشور دیگر هم تقاضاهایی برای خرید کتاب داشته‌ایم.

واقعیت ها از برخی شایعات

مولف این کتاب در مورد موضوعات مطرح شده در کتاب می‌گوید: موضوع مسائل قابل توجه مورد شایعات و اخبار مختلف در زمان برانکو است که مجموعه‌ای از خاطرات من محسوب می‌شود. اگر قرار بود تمام خاطرات پرسپولیس در زمان برانکو گرد هم بیاید، حداقل ۱۰ کتاب لازم بود! من قبل از خروج برانکو از ایران از تصمیمی که برای چاپ خاطراتم گرفته بودم با برانکو صحبت کردم که او از این موضوع استقبال کرد و حتی مرا تشویق به انجام این کار نمود. همانطور که گفتم موضوع این کتاب خطرات من است و خود برانکو هم کتابی درمورد حضورش در پرسپولیس نوشت که گویا فعلا نیمه کاره است و قرار بود اگر تصمیم به چاپ بگیرد ترجمه آن برعهده من باشد. البته برانکو برای کتاب من شخصا مقدمه‌ای نوشتند که اول کتاب به چاپ رسیده است.

نسخه دیجیتال هم در راه است؟

از مترجم برانکو در خصوص احتمال انتشار و فروش نسخه دیجیتال کتاب سوال کردیم که او در پاسخ گفت: در خصوص انتشار کتاب مجازی تصمیم‌گیری با ناشر است اما معمولا انتشار فایل صوتی کمی زمان‌بر است و معمولا در زمانی اتفاق می‌افتد که بازار فروش کتاب اشباع شده باشد.