ادامه‌دار بودن بارش‌های پراکنده در تهران
ادامه‌دار بودن بارش‌های پراکنده در تهران

شهریاریها : عبدالرضا امیدوار شهری اظهار داشت: طی امروز و فردا برای پایتخت بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به وزش موقت باد در شهر تهران، بیان داشت: طی امروز و روز یکشنبه در تهران وزش موقتی باد خواهیم داشت ضمن آنکه دمای هوا در این کلانشهر 2 […]

13910127000514_PhotoAشهریاریها : عبدالرضا امیدوار شهری اظهار داشت: طی امروز و فردا برای پایتخت بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به وزش موقت باد در شهر تهران، بیان داشت: طی امروز و روز یکشنبه در تهران وزش موقتی باد خواهیم داشت ضمن آنکه دمای هوا در این کلانشهر 2 تا 4 درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد.

وی با اعلام اینکه کاهش دما در شمال شهر کشور محسوس‌تر خواهد بود، اضافه کرد: به سبب فعال بودن سامانه بارشی جدید که دیروز (جمعه) وارد کشور شد، دمای هوا در این نیمه کشور 5 تا 10 درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد.

امیدوار شهری ادامه داد: این سامانه بارشی از غرب وارد کشور شده و سبب بارش باران در برخی نواحی کشور شده است که پیش‌بینی می‌شود روز دوشنبه از مرزهای شرقی خارج شود.

به گفته وی، بر همین اساس دمای هوا در مناطق مختلف کشور از روز دوشنبه با روند افزایشی همراه خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی یادآور شد: فردا در استانهای لرستان، چهارمحال بختیاری، کهگلیویه و بویراحمد، شرق خوزستان و سپس در استانهای اصفهان، مرکزی، قم، شرق تهران، شمال سمنان، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد و همچنین بارش کوتاه مدت تگرگ از شدت بیشتری برخوردار خواهد شد.

وی بیان داشت: بر همین اساس در این مدت آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها در این مناطق دور از انتظار نیست.

به گفته امیدوار شهری این شرایط روز دوشنبه به استان خراسان رضوی محدود می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: طی این مدت در برخی منطقه استان‌های خوزستان و ایلام گردوخاک سبب کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا می‌شود و نیمه غربی خلیج‌فارس نیز مواج پیش‌بینی می‌شود.