شهریاریها

نخستین پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان شهریار

آخرين بروزرساني ۰۴ خرداد ۹۸

احتمال آبگرفتگی معابر در 7 استان طی دو روز آینده /پایتخت بارانی می‌شود

به روز شده در ۲۴ آذر ۱۳۹۳

we1شهریاریها : مدیر کل پبش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه پایتخت فردا بارانی می شود از احتمال آبگرفتگی معابر در 7 استان طی دو روز آینده خبر داد.

احد وظیفه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: براساس تحلیل آخرین داده‌های هواشناسی فعالیت سامانه بارشی یکشنبه در شمال غرب ادامه می یابد و از بعد ازظهر به تدریج در استان های غربی ابرناکی افزایش یافته و بارش باران شروع می‌شود.

وی با بیان این ‌که بارش در این روز عمدتا بصورت باران است و تنها در مناطق کوهستانی بارش برف پیش بینی می شود، اظهار داشت: دوشنبه دامنه فعالیت سامانه فوق علاوه بر نواحی ذکر شده مناطقی از جنوب غرب، استان های واقع در دامنه های مرکزی زاگرس، دامنه های غربی البرز و سواحل غربی دریای خزر را دربرمی‌گیرد.

به گفته وظیفه، از بعدازظهر سه شنبه  بتدریج از میزان بارش در شمال غرب و غرب کشور کاسته می شود و از اواخر وقت این روز در جنوب غرب کشور نیز ابرناکی کاهش می یابد و گستره بارش ها در این روز به دامنه های مرکزی البرز، سواحل شمالی و بخش هایی از مرکز خواهد رسید.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه بارش باران و برف از شمال غرب تا جنوب غرب کشور در دامنه های زاگرس از امروز تا سه شنبه تدام خواهد یافت، تصریح کرد: فردا بارش برف و باران در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، لرستان و بارش باران همراه با رعدوبرق و وزش باد در ایلام، لرستان و نیمه غربی خوزستان که در جنوب ایلام و غرب خوزستان به سبب رگبار و رعدوبرق آب گرفتگی معابر عمومی پیش بینی می شود.

وی افزود: روز سه‌شنبه نیز بارش برف و باران در غرب اصفهان، شمال خوزستان، لرستان و جنوب ایلام پیش بینی می شود که در شمال خوزستان به سبب رگبار و رعدوبرق احتمال آب گرفتگی معابر عمومی وجود دارد. بنابراین با توجه به بارش برف در جاده های کوهستانی از شمال غرب تا غرب کشور و لغزندگی جاده، برای سفر در مناطق یاد شده ، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی مانند زنجیر چرخ، لباس گرم و … ضروری است.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی یادآور شد: فردا  آسمان تهران  نیمه ابری، در اواخروقت ابری همراه با بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و حداقل و حداکثر دما در این روز 7 و 12درجه سانتیگراد خواهد بود.

نظر شما

پاسخ دادن

پیش بینی آب و هوا پایتخت

تهران
27 درجه
37درجه
شهریار
26 درجه
37درجه

پــیـوندهـا

خبرنامه پیامکی شهریاری ها

با عضویت در خبرنامه پیامکی شهریاریها میتوانید عنوان جدیدترین خبرها را به صورت پیامک رایگان بر روی گوشی خود مشاهده بفرمایید...