شهریاریها

نخستین پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان شهریار

آخرين بروزرساني ۲۶ شهریور ۹۸

آمار دقیق کاندیداهای انتخابات مجلس در استان البرز موجود نیست

به روز شده در ۳ تیر ۱۳۹۸

شهریاریها : سعید ناجی ظهر دوشنبه در نشستی خبری، با اشاره به انتخابات پیش رو، اظهار کرد: تغییرات قانون انتخابات یا افزایش تعداد نمایندگان به نتیجه نرسیده است.

وی با تاکید بر اینکه تأمین شرایط نسبی برابر برای کاندیداهای انتخاباتی و دقت در بررسی صلاحیت‌ها باید به‌درستی انجام شود، گفت: باید شرایط سالمی ایجاد تا مردم رأی دهند زیرا رأی مردم محترم است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز در بخش دیگری بر اهمیت مقبول بودن رفتار و کردار کاندیداها، گفت: امکاناتی که حق استفاده از آن در انتخابات وجود ندارد، نباید مورداستفاده قرار گیرد، این مهم به‌خوبی رصد خواهد شد.

ناجی با اشاره به اینکه کاندیداها باید از وعده پوچ و توخالی بپرهیزند، گفت: افرادی که صلاحیت‌ها را تائید می‌کنند باید به این نکات دقت کنند.

وی با تاکید بر اینکه رفتارهای انتخاباتی رصد می‌شود، گفت: هزینه‌های تبلیغاتی انتخابات باید قابل‌کنترل باشد، کاندیداها باید بدانند روش‌های تبلیغاتی آن‌ها رصد و نظارت می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز در بخش دیگری به مسائلی که برای برخی از شوراهای شهر در استان پیش‌آمده اشاره کرد و گفت: حاشیه‌ها و مسائلی که پیش‌آمده توسط نهادهای مسئول بررسی می‌شود، حتی گاهی سلب عضویت و یا حتی انحلال شوراها نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.

ناجی بابیان اینکه برخی از اعضای شوراها در استان خطا داشته‌اند، گفت: فعالیت‌های قانون‌مند شوراها رو به بهتر شدن بوده است.

وی با تاکید بر اینکه همه باید برای ایجاد فضای شفای تلاش کنیم، گفت: افرادی که انتخاب می‌شوند بار سنگینی بر عهده‌دارند زیرا سرنوشت کشور به آن‌ها بستگی دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز در بخش دیگری به اهمیت رسانه‌ها در فرایند انتخابات اشاره کرد و گفت: از مدیران می‌خواهیم همکاری بیشتری با رسانه‌ها داشته باشند، باید به رسانه‌ها اجازه نقد و تحلیل داده شود.

ناجی با تاکید بر اینکه قانونمند شدن تجمعات و رفتارهای سیاسی مدنظر است، گفت: امیدواریم فضای جامعه به گونه باشد که احزاب رسمی کشور بتوانند در چارچوب قانون فعالیت کنند و با انجام سخنرانی‌ها به شورونشاط انتخاباتی کمک کنند.

وی همچنین در خصوص آمار افرادی که در استان برای انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: متن استعفا باید به مدیران مجموعه ارائه شود، به همین دلیل آمار دقیقی در این زمینه نداریم.

نظر شما

پاسخ دادن

پیش بینی آب و هوا پایتخت

تهران
27 درجه
37درجه
شهریار
26 درجه
37درجه

پــیـوندهـا

خبرنامه پیامکی شهریاری ها

با عضویت در خبرنامه پیامکی شهریاریها میتوانید عنوان جدیدترین خبرها را به صورت پیامک رایگان بر روی گوشی خود مشاهده بفرمایید...