آغاز بارندگی‌های پاییزی از صبح فردا در البرز
آغاز بارندگی‌های پاییزی از صبح فردا در البرز

شهریاریها : منصور رحمانیان اظهار داشت همانطور که بر اساس داده‌های علمی و نقشه‌های ‌هوایی پیش‌بینی می‌کردیم‏، از عصر روز پنجشنبه به صورت پراکنده بارش‌ باران در سطح استان و برف در مناطق کوهستانی آغاز شد. وی تصریح کرد: وزش باد و کاهش آلاینده‌های هوایی از مشخصات آب و هوای روز گذشته استان البرز بود […]

شهریاریها : منصور رحمانیان اظهار داشت همانطور که بر اساس داده‌های علمی و نقشه‌های ‌هوایی پیش‌بینی می‌کردیم‏، از عصر روز پنجشنبه به صورت پراکنده بارش‌ باران در سطح استان و برف در مناطق کوهستانی آغاز شد.

وی تصریح کرد: وزش باد و کاهش آلاینده‌های هوایی از مشخصات آب و هوای روز گذشته استان البرز بود و امروز جمعه با عبور سامانه بارشی از استان به سمت شرق کشور، شاهد جوی پایدار هستیم.

مدیرکل اداره هواشناسی استان البرز متذکر شد: بر اساس پیش‌بینی‌های حاصل شده از نقشه‌های پیش‌یابی و داده‌های علمی عصر روز جمعه شاهد هوایی پایدار در استان البرز خواهیم بود.

رحمانیان افزود: با این وجود از صبح روز شنبه سامانه بارشی جدیدی از سمت غرب وارد کشور می‌شود که به تدریج آسمان کل کشور را فرا می‌گیرد.

وی تاکید کرد: بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که از شامگاه شنبه بارش‌های جدیدی را در استان البرز شاهد باشیم.

رحمانیان بیان داشت: بنابراین آلاینده‌های موجود در هوا که طی روزهای یکشنبه تا پنجشنبه موجب آلودگی هوا در استان البرز شده و با بارش‌های باران روز پنجشنبه کاهش یافته بود، پس از بارش‌های جدید در روزهای شنبه و یکشنبه کمتر خواهد شد.

رحمانیان در پایان گفت: طی 24 ساعت آینده با ثبات دمای هوا روبه‌رو هستیم و دمای هوای شهرستان کرج در سردترین ساعات 7 و در گرم‌ترین 14 درجه بالای صفر خواهد بود.