مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: آسمان تهران فردا قسمتی ابری و در بعدازظهر گاهی وزش باد پیش بینی می شود.
آسمان نیمه ابری پایتخت در روز طبیعت

به گزارش شهریاریها ،صادق ضیاییان با اشاره به پیش بینی وضعیت هوا بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی گفت: امروز در شمال شرق، شرق، نیمه شرقی سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز شرقی بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید و در دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: بارش در شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی و شرق مازندران شدت دارد.

به گفته ضیاییان، روز چهارشنبه با گذر سامانه بارشی از شمال غرب کشور در شمال غرب، غرب و دامنه‌های زاگرس در دامنه‌های جنوب غرب کشور و مناطقی از استان‌های فارس و اصفهان و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش باران گاهی رعد و برق پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه در استان‌های آذربایجان غربی، غرب کردستان، جنوب آذربایجان شرقی و شمال شرقی بارش شدت خواهد داشت گفت: در غرب سواحل دریای خزر بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود. پنجشنبه در نوار شمالی کشور و دامنه‌های زاگرس در جنوب غرب کشور در استان‌های اصفهان، فارس، بوشهر، یزد و کرمان بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

ضیاییان ادامه داد: جمعه به همراه عبور متناوب امواج از نیمه شمالی کشور در شمال شرق، شرق و شمال غرب بارش باران گاهی رعد و برق و در دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه جنوبی البرز در استان قزوین، البرز و تهران بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه شنبه گستره بارش علاوه بر مناطق ذکر شده سواحل شمالی کشور را نیز فراخواهد گرفت، گفت: یکشنبه بارش فقط در نوار شمالی کشور ادامه خواهد داشت، همچنین سه شنبه در برخی نقاط استان‌های سمنان، تهران، البرز، قم، قزوین، مرکزی، اصفهان و یزد وزش باد نسبتاً شدید رخ خواهد داد. نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز امروز مواج است. آسمان تهران امروز قسمتی ابری و در برخی ساعات وزش باد شدید را شاهد خواهیم بود. در روز طبیعت آسمان پایتخت قسمتی ابری است و در بعدازظهر شاهد وزش باد و بارش پراکنده در اوایل شب خواهیم بود.