شهریاریها

نخستین پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان شهریار

آخرين بروزرساني ۱۶ مهر ۹۸

آخرین آمار یارانه بگیران تهرانی/ پاسخ به اعتراضات یکماهه

به روز شده در ۸ اسفند ۱۳۹۱

یارانهشهریاریها به نقل از معاونت برنامه ریزی و توسعه استانداری تهران : دبير كميسيون ماده 10قانون هدفمند كردن يارانه ها از عدم تفكيك آمار دقيق يارانه بگيرها در پايتخت خبر داد و افزود:

آمارافرادي كه در استان تهران و البرز يارانه دريافت مي كنند هنوز از سوي سازمان هدفمندي يارانه ها تفكيك نشده است و بر همين اساس ماهانه بيش از 5/12ميليون نفر در اين دو استان يارانه دريافت مي كنند.

سيد محسن هاشم نيا در گفتگو با روابط عمومي معاونت برنامه ريزي استانداري تهران گفت: پس از تفكيك منطقه كرج از پايتخت و استان شدن اين بخش با محوريت البرز،همچنان برخي از آمارهاي اين دو استان با هم ادغام شده اند كه آمار دقيق افراد مشمول دريافت يارانه در اين دو استان يكي از اين موارد است.

وي به تعداد آمار مشمولين دريافت يارانه در اين دو استان اشاره كرد و گفت: بر اساس اطلاعات كميسيون ماده 10قانون هدمندي يارانه ها، در سال جاري 12ميليون و 689هزار و 20نفردر قالب 3ميليون و 987هزار و 838خانوار در دو استان البرز و تهران براي دريافت يارانه ثبت نام كرده و وجوه نقدي براي آنها به صورت ماهانه  واريز مي شود.

اطلاعات ناصحيح عامل قطع يارانه 

هاشم نيا از استرداد وجوه پرداختي افرادي كه اطلاعات ناصحيح وارد كرده اند، خبر داد و گفت: تمام كمك ها و حمايت هاي قانون هدفمند كردن يارانه ها منوط به ارائه اطلاعات صحيح و انجام كامل تعهدات است و در صورت احراز عدم صحت اطلاعات ارائه شده و عدم انجام تعهدات،سازمان هدفمندسازي يارانه ها و دستگاه هاي ذيربط مكلفند علاوه بر قطع كمك ها و حمايت ها، نسبت به استرداد وجوه پرداختي اقدام نمايند.

دبير كميسيون ماده 10قانون هدفمندي يارانه ها در خصوص ماهيت تشكيل اين كميسيون، تصريح كرد:به منظور رسيدگي به اعتراضات اشخاص نسبت به استرداد وجوه پرداختي قانون هدفمند كردن يارانه ها،كميسيون ماده 10قانون هدفمند كردن يارانه ها كه به اختصار كميسيون ناميده مي شود در مركز استان ها تشكيل شده است.

هاشم نيا زمان رسيدگي به اعتراضات را يك ماه اعلام كرد و اظهار داشت: كميسيونها و شعب آنها موظفند حداكثر ظرف سي روز از تاريخ وصول اعتراض، رسيدگي و رأي مقتضي را صادر نمايند. رأي مزبور بايد توسط دبيرخانه كميسيون به شخص معترض، سازمان و دستگاه اجرايي ذي‌ربط ابلاغ شود و سازمان يا دستگاه ذي‌ربط مكلف است نسبت به اجراي رأي در اسرع وقت اقدام كند.

وي به يكي از تبصره هاي مرتبط با زمان رسيدگي به اعتراض افرادي كه يارانه آنها قطع شده است، اشاره كرد و گفت:هرگاه به تشخيص كميسيون، براي رسيدگي به مدت زمان بيشتري نياز باشد، مهلت مذكور تا يك ماه ديگر قابل تمديد خواهد بود. كميسيون علاوه بر رسيدگي به دلايل ارايه شده مي‌تواند هرگونه تحقيقي كه لازم باشد، به عمل آورد و يا انجام آن را از دستگاههاي اجرايي يا واحدهاي ذي‌ربط تقاضا نمايد.

گفتني است، دبيرخانه كميسيون ماده10استانداري تهران به رياست آقاي تركي در ساختمان معاونت برنامه ريزي استانداري تهران مستقر است.

نظر شما

پاسخ دادن

پیش بینی آب و هوا پایتخت

تهران
27 درجه
37درجه
شهریار
26 درجه
37درجه

پــیـوندهـا

خبرنامه پیامکی شهریاری ها

با عضویت در خبرنامه پیامکی شهریاریها میتوانید عنوان جدیدترین خبرها را به صورت پیامک رایگان بر روی گوشی خود مشاهده بفرمایید...