آئین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان شهریار
آئین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان شهریار
شهریاریها - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با اشاره به فقدان استقرار مجتمع فرهنگی اداره ارشاد در شهرستان شهریار و لزوم بهینه‌سازی زیرساخت‌های فرهنگی، گفت: وام‌های اشتغال حوزه فرهنگ و هنر با پیگیری‌های صورت گرفته و ابلاغ دستورالعمل‌های مربوطه به زودی عملیاتی می‌شود.

به گزارش شهریاریها ،آئین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان شهریار عصر امروز با حضور مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهریار در محل این اداره برگزار شد.

محمد خراسانی‌زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در این مراسم ضمن تسلیت ایام عزاداری آل‌الله اظهار‌کرد: همزمانی روز عاشورا با روز خبرنگار در امسال قابل تامل است تا ببینیم به چه میزان نسبت به وظیفه و بار بر دوشمان پایبند هستیم و به همین جهت بخشی از فعالیت‌های اصحاب رسانه با اقدامات حضرت زینب(س) قرابت دارد.

وی با اشاره به چالش‌های بیشتر در حوزه فرهنگ و هنر افزود: به معنی واقعی وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را خبرنگاران امروز انجام می‌دهند و با حس مسوولیت اجتماعی بی‌تفاوت از اتفاقات و مسائل عبور نمی‌کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران بیان‌کرد: امروز بایستی در کنار دیدن و تذکر ایرادها، بایستی معروف‌ها و فرهنگ‌سازی‌ها را اشاعه داد و امروز مردم دوست دارند در کنار خبرهای ناگوار، خبرهای خوب را نیز بشنوند و بایستی ذائقه امروز خبرخوانی شهروندان بررسی و آسیب‌شناسی شود.

خراسانی‌زاده محل تربیت نسل آینده را رسانه دانست و گفت: نامه طرح مسائل و موضوعات اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان شهریار به زودی با سفر وزیر فرهنگ و ارشاد به شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد ارائه خواهد شد.

وی ادامه داد: سال جاری برای ورود وام‌های اشتغال حوزه فرهنگ و هنر پیگیری و اقدام شد که این بستر فراهم شده و با ابلاغ دستورالعمل‌های مربوطه این موضوع عملیاتی خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با اشاره به تسهیل فرآیند عضویت در صندوق اعتباری هنر برای اهالی رسانه، خاطرنشان کرد: تلاش بر این بوده تا جایگاه مرجعیت فرهنگ و هنر که در قانون متعلق به اداره ارشاد است، در عمل نیز اجرایی شود و یکی از نقاطی که اصحاب رسانه می‌توانند همیار باشند اینجاست.

خراسانی‌زاده با اشاره به لزوم تایید محتوا تبلیغات حوزه شهری توسط مجموعه ارشاد مطابق قوانین، گفت: تمامی دستگاه‌ها می‌توانند با محوریت، راهبردگذاری، استانداردسازی، نظارت و راهبری مجموعه ارشاد در حوزه فرهنگ فعالیت کنند.

وی ادامه داد: شهریار امروز برای ارشاد حتی یک مجتمع فرهنگی ندارد و این یکی از چالش‌های جدی بوده و امکان ساخت مجموعه جدید نیز فعلا به دلیل وجود پروژه‌های نیمه‌تمام بسیار فراهم است و راهکار فعلی کمک‌گیری از مجموعه‌های دیگر است و زیرساخت‌های فرهنگی برای ترویج آموزه‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای در فضاهای عام‌تر مانند مدارس، فرهنگسراها، نگارخانه‌ها، مساجد، حسینه‌ها و … مستقر شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران تصریح‌کرد: مسئله پاسداشت زبان فارسی یکی از مسائل مهمی است که در تمامی حوزه‌های مختلف جامعه بایستی رعایت شود و بایستی تهران به عنوان ابرشهر الگوی جهان اسلام و مناطق فارسی‌زبان مدنظر قرار گیرد.